Кто мыAbout Us   УслугиServices   ПортфолиоOur Works   КлиентыOur Clients   Медиа-центрMedia Center   БлогBlog   КонтактыContacts  
Full Service Interactive Agency
Карта сайта
 

Studio Blog

Вернуться на главную

 

Український Інтернет-користувач: його потреби та сподівання

Автор: Альона Сідак

Що шукає сучасний український користувач у всесвітній мережі? Відповідь на це питання дає свіже дослідження компанії iVOX. Більше двох тисяч українських користувачів світової мережі взяли участь в опитуванні в червні цього року.

Що для вас всесвітня мережа? Простір для комунікацій чи інструмент вирішення питань щодо роботи та навчання? Компанія iVOX опитала 2024 респондента, щоб дати відповіді на ці питання. Вибірка репрезентує українських користувачів всесвітньої мережі за такими показниками як стать, вік і регіон проживання. Згідно з даними опитування 65,9% респондентів проводять значну частину часу в Інтернеті, 6% вважають, що приділяють світовій мережі занадто багато особистого часу. Чи можна говорити про Інтернет-залежність, чи розуміти це як адекватну тенденцію у сфері цифрових технологій?

Близько 11% опитаних не уявляють свого життя без Інтернету та онлайн-послуг. І що найцікавіше, саме представники вікової категорії 45 і старше схиляються до цієї думки, хоча ми звикли думати, що це більш характерно для молодого покоління.

Інтернет для спілкування

Деякі респонденти відчувають самотність у разі відсутності доступу до Інтернету. Це пояснюється багатьма факторами, одним з яких є популярність віртуальних соціальних мереж в нашій країні. На момент опитування 87% користувачів всесвітньої мережі є відвідувачами різних соціальних мереж. Найбільш популярним серед українських Інтернет-користувачів є сайт odnoklassniki.ru, за нього проголосувало 37,6%; другим по значимості для українців є vkontakte.ru (29%). Проект компанії Mail.Ru - "Мій світ" - займає третє місце і отримав 10,7% голосів респондентів. Інші соціальні мережі, які популярні серед населення: livejournal.ru, connect.ua, facebook.com, myspace.com, linkedin.com відвідують 6,5% опитаних. Більше половини (55%) опитаних заходять на соціальні мережі щоденно, в основному з метою спілкування з друзями (88%).

У більшості респондентів (66%) користування соціальними мережами викликає деякі сумніви, а саме щодо конфіденційності особистих даних, розповсюдження вірусів через соціальні мережі, невпевненість в тому, що спілкування відбувається саме з тією людиною, дані якої представлені на сайті.

Крім соціальних мереж, віртуальне спілкування також досягається за допомогою інших систем - від мобільного телефону до чатів. За результатами опитування, в цьому секторі всі рекорди б'є електронна пошта (регулярно користуються якою понад 95% респондентів). На другому місці за ступенем популярності є месенджер (57%). Досить популярними є форуми (41%) та телефонний зв'язок (37%), а блоги (14%) і чати (12%) поки що використовуються не дуже активно.

У той же час, як показало дослідження, незважаючи на те, що близько 17,9% проводять в Інтернеті більше часу, ніж планували, це не заважає їхнім зустрічам з друзями, навчанню або роботі і не викликає негативних емоцій у рідних та близьких. Поки що Інтернет не замінює живого спілкування - респонденти значно частіше спілкуються в реальному житті (43%), ніж через Інтернет (13%). А значна частина опитаних спілкується з друзями як через Інтернет так і в реальному житті.

Послуги всесвітньої мережі

Послуги, які пропонує світова мережа, є цікавими і корисними для багатьох відвідувачів Інтернету. Найбільш популярними сервісами для опитаних є завантаження комп'ютерних програм (70%), прослуховування і скачування музики (54%), перегляд та завантаження фільмів (49%), перегляд та завантаження відео (40% респондентів). Такими сервісами як он-лайн ігри, планування туристичних поїздок, купівля товарів, здійснення банківських та фінансових операцій регулярно користується менша кількість опитаних. У той же час, згідно з результатами опитування, більше половини респондентів найбільш активно використовують Інтернет з метою пошуку різної інформації.

Як свідчать результати опитування, при визначенні довіри до інформації, що надходить через Інтернет, користувачі мережі головним чином керуються характером відповідної інформації, на що вказали 50% респондентів. Але в цілому рівень довіри респондентів до всесвітньої мережі істотно перевищує рівень недовіри: довіряють мережі 46%, а не довіряють лише 5% респондентів.

Інтернет чи засоби масової інформації?

Якщо говорити про оцінку об'єктивності Інтернет як ЗМІ, респонденти схиляються до думки, що або Інтернет-ЗМІ так само об'єктивні, як і традиційні (даний варіант відповіді відзначили 33% респондентів), або є навіть більш об'єктивними (цієї думки дотримуються 39% респондентів ). Всього лише 11% опитаних вважають більш об'єктивними традиційні ЗМІ (газети, телебачення та інше).

55% респондентів відчувають себе некомфортно, якщо не мають доступу до Інтернету протягом тижня. У той же час, на підставі отриманих результатів дослідження можна зробити оптимістичний висновок про те, що українські користувачі активно освоюють незліченні можливості віртуальної мережі, не страждаючи небажаною Інтернет-залежністю.
Високий ступінь довіри до всесвітньої мережі і значна сила її впливу на користувачів відкривають великі можливості для компаній, орієнтованих на роботу в Інтернет-просторі.

Источник: www.innovations.com.ua

Оставьте комментарий

Вы должны войти, чтобы оcтавить свой комментарий.